TPO

TPO (Thermoplastic polyolefin) vienkārtas jumtu membrānas ir pasaulē visstraujāk augošais lēzeno jumtu hidroizolācijas materiāls. TPO jumtu segums tika izstrādāts pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados, lai radītu materiālu, kam būtu novērsti daudzie trūkumi, kas piemīt PVC jumtu membrānām. TPO pēc savas ķīmiskās uzbūves ir tuvāks gumijai nekā PVC. TPO materiāliem pašiem par sevi piemīt augsta elastība un tiem, atšķirībā no PVC membrānām, nav jāpievieno plastifikatori, lai panāktu materiāla elastību. Šī arī ir galvenā TPO materiālu priekšrocība, salīdzinājumā ar PVC membrānām, jo PVC pievienotie plastifikatori ar laiku no PVC membrānas iztvaiko un tā kļūst neelastīga un sāk plaisāt.

Otra būtiskākā TPO materiāla priekšrocība ir, ka tā sastāvā, atšķirībā no PVC membrānām, nav hlora, vai citu halogēnu, un tas, salīdzinājumā ar PVC membrānām, ir dabai un cilvēku veselībai daudz draudzīgāks materiāls.

Vēl viena būtiska TPO membrānas priekšrocība ir tās spilgti baltā krāsa, kas atstaro aptuveni 80% saules gaismas. Šī ir ļoti svarīga īpašība, ja jāierīko energoefektīvs jumts, piemēram, saldētavām, vai jebkurai citai ēkai, kur paredzēta gaisa atdzesēšana.

TPO materiāls, kā tas ir redzams no tā nosaukuma, ir termoplastisks, kas nozīmē to, ka to augstā temperatūrā ir iespējams izkausēt un atdziestot tas atkal sacietē. Tādēļ TPO membrānu uz jumta ieklāj loksnes savstarpēji sakausējot ar karstu gaisu iegūstot izcili izturīgas šuves. Pareizi sakausētas TPO materiāla šuves faktiski ir izturīgākas par pašu membrānu. Šuvju izcilā izturība ir galvenā termoplastisko membrānu priekšrocība salīdzinājumā ar EPDM membrānām, kuru loksnes savstarpēji savieno salīmējot. TPO membrānu šuves ir trīs līdz četras reizes izturīgākas par EPDM materiāla šuvēm.

Sazinieties ar mums


Zvaniet vai rakstiet mums:

28228858

26955447

dzega [at] dzega [dot] lv